Ana içeriğe atla

Google Grup Üyeliği

 

Bölüm içi iletişimin daha hızlı, aktif ve güvenilir olabilmesi için bölümümüzün kullandığı bir Google Grup bulunmaktadır. Bu grup kısaca şu işe yarar; siz, bir arkadaşınız ya da bir hocanız bu grubun email adresine bir mesaj gönderdiği zaman o mesaj tüm üyelere aynı anda iletilmiş olur. Bu grup sadece bölümümüz öğrencilerine (değişim öğrencileri de dahil) ve öğretim elemanlarının kullanımı içindir, bu nedenle lütfen üye olmak istediğinizde gerekçe kısmına ADINIZI, SOYADINIZI ve ÖĞRENCİ NUMARANIZI yazdığınızdan emin olunuz. Öğrenci numarası belirtilmeyen isteklere onay verilemeyecektir!

 

Lisans Grubuna üye olmak için şu adrese gidebilir ya da aşağıdaki bölümde yer alan formu kullanabilirsiniz:

 

https://groups.google.com/forum/#!forum/ydeb

 

(Yüksek Lisans Google Grubu için sayfanın en altına bakınız...)

 

Bu grup sadece bölümümüz öğrencilerine (değişim öğrencileri de dahil) ve öğretim elemanlarının kullanımına açıktır. Herhangi bir mesaj gönderdiğinizde bu mesaj tüm kullanıcılara gönderilmektedir, bu nedenle bir mesaj gönderirken belli hitabet kurallarına uymaya ve adınızı, soyadınızı, sınıfınızı ya da değişim programınızın adını ve öğrenci numaranızı yazmayı, buna ek olarak mesajınızı kime yazdığınızı açıkça belirtmeyi unutmayınız. Böylece hem doğru bir iletişim kurabilir ve mesajınızın doğru kişiye ulaştığından emin olabilir hem de sizden yaşça büyük hocalarınıza saygısızlık etmemiş olursunuz.

 

Bir diğer konu da grup üyeliğinizi zamanında yapmanızdır. Bu grup sizlere önemli bilgilerin aktarılmasında kullanılacağı için tavsiyemiz, hangi yıl bölümü kazandıysanız en geç o yıl içerisinde gruba üyeliğinizi yapmanızdır. Örneğin 2019 girişliyseniz, gruba üyeliğinizi 2019 Aralık ayı sonuna dek yapmalısınız. Aksi halde, grup üyeliğinize otomatik olarak izin verilmeyecek, üyelik işleminizi B-122 nolu odadan şahsen başvuru dilekçesiyle yapmanız gerekecek, bu da işlemlerin uzamasına neden olacaktır. Önemle duyurulur!

 

ÖNEMLİ! Bu gruba üye olabilmek için bir Google hesabınız olması gerekir, eğer bir Google hesabınız yoksa B-122 nolu odaya uğrayıp yardım isteyebilirsiniz.

Başka bir sayfa açmadan aşağıdaki bölümde Google kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açıp üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sayfanın görünebilmesi için internet hızınıza bağlı olarak biraz bekleminiz gerekebilir...

 


 

Yüksek Lisans öğrencilerimiz için iletişim grubumuz:

https://groups.google.com/forum/#!forum/ydema

 

Mezunlarımız için iletişim grubumuz:

https://groups.google.com/forum/#!forum/ytu-ydeb-mezunlari